Tytuł rozdziału należy wyśrodkować, tytuły podrozdziałów wyrównane do lewej.
Wszystkie główne elementy struktury pracy dyplomowej, a więc wstęp (wprowadzenie), kolejne rozdziały, spisy rysunków, tabel, wykresów, bibliografia, ewentualne aneksy oraz streszczenie muszą rozpoczynać się od nowej strony.
Wstęp do pracy dyplomowej (magisterskiej, licencjackiej, inżynierskiej) winien stanowić wprowadzenie do badanych i analizowanych problemów i powinien zawierać:
- sformułowanie i uzasadnienie problemu stanowiącego przedmiot rozważań oraz przesłanki zainteresowania się nim,
- przedstawienie stanu wiedzy w zakresie będącym przedmiotem pracy i omówienie źródeł, w których ta wiedza jest prezentowana,
- przedmiot badań,
- cel (cele) badań,
- problemy badawcze,
- metody i narzędzia badawcze zastosowane w pracy,
- charakterystykę poszczególnych rozdziałów merytorycznych,
- ogólne przedstawienie źródeł stanowiących podstawę opracowania problemu określonego w temacie (akty prawne, orzecznictwo sądów, bibliografia).
Zakończenie pracy powinno zawierać 2-3 strony podsumowania całej pracy, w której podaje się stopień osiągnięcia celu badawczego, na ile hipoteza się potwierdza lub nie, a także wnioski końcowe, wynikające z przeprowadzonych badań.
Praca dyplomowa musi mieć ponumerowane strony (numeru stron nie podaje się na stronie tytułowej). Pierwszą stroną jest strona tytułowa pracy dyplomowej (magisterskiej, licencjackiej, inżynierskiej). Numer strony należy podawać w duplex-ie w dolnych zewnętrznych rogach stronic.
Treść pracy dyplomowej powinna być napisana przy użyciu czcionki Times New Roman o rozmiarze 12 pkt i normalnej grubości z zastosowaniem automatycznego wyrównania tekstu do prawego i lewego marginesu (wyjustowania), pomiędzy wierszami wewnątrz tekstu należy stosować odstępy 1,5 wiersza, nie zaleca się dzielenia wyrazów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz