piątek, 9 czerwca 2017

Aneksy. Spis rysunków i tabel

Aneksy stanowić będą wszelkie materiały źródłowe, do których autor odnosi się w tekście pracy, jednak nie są one publicznie dostępne. Aneksy powinny obejmować jedynie najistotniejsze elementy tego rodzaju materiałów źródłowych (np. nie należy załączać do pracy kserokopii całego Biznes Planu przedsiębiorstwo, a jedynie te jego fragmenty, które znajdują odzwierciedlenie w tekście pracy). Należy zachować rozsądne proporcje między zasadniczym tekstem pracy o objętością aneksów.

W pracy można zamieszczać aneksy, co świadczy o bogactwie zebranego materiału badawczego. Umieszczać tam można tabele, wykazy, rysunki, ilustracje itp. Wszystkie umieszczone w pracy tabele i rysunki powinny mieć tytuł i kolejny numer, o u dołu - wyszczególnione źródło. W przypadku, jeśli ilustracja graficzna jest wynikiem własnych przemyśleń autora, należy wykorzystać klauzulę .Opracowanie własne". Jeżeli w związku z przygotowaną pracą autor wykorzystał większą ilość tabel i rysunków, należy:

tabele i rysunki syntetyczne wprowadzić (z odpowiednim komentarzem, łączącym je z prowadzonymi rozważaniami) do tekstu zasadniczego,

tabele i rysunki bardziej szczegółowe, analityczne, nie sugerujące ważnych konkluzji, umieścić w aneksie (aneksach). W procach, które zawierają kilka tabel i kilko ilustracji, wykonuje się osobno spisy tabel i spisy ilustracji. Są one zamieszczane (każdy od nowej strony) no końcu pracy dyplomowej.
Gdy w pracy występuje ponad 10 skrótów, nazw, terminów, jednostek, symboli itp., należy sporządzić i zamieście pełny wykaz użytych skrótów z podaniem ich znaczenia i rozwiniętej nazwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz