środa, 5 lipca 2017

EDYCJA TEKSTU


Praca ma być pisana no komputerze czcionką typu „Times New Roman" o wielkości 12 pkt. Tekst należy pisać z zachowaniem interlinii o szerokości półtora wiersza, tak, oby na jednej stronie znajdowało się 30 - 36 wierszy. Marginesy, górny i dolny, powinny być ustawione no wymiar 25 mm, lewy na 35 mm, prawy na 15 mm, a stopko i nagłówek no 12,5 mm. Tekst powinien być dwustronnie wyrównany (justowanie), aby każdy wiersz mógł zawierać do 90 znaków pisarskich, tocznie z odstępami. Tekst winien być pisany z uwzględnieniem akapitów. Wcięcie akapitowe powinno mieć wymiar 12,5 mm.

Odnośniki do przypisów mogą być umieszczane w każdym miejscu zdania, ale nie zaraz po znaku interpunkcyjnym lub zaraz po formie koniunkcyjnej (i, z, ze, itd.). Po odnośniku postawionym na końcu zdania umieszczamy kropkę kończącą zdanie.

Wszystkie strony wydruku obejmuje się ciągłą numeracją stron. Do numeracji stron należy użyć cyfr arabskich (najczęściej u góry i no środku strony). Także strony wypełnione wyłącznie tabelami czy ilustracjami obejmuje się stosowaną w pracy numeracją ciągłą. Każdy rozdział (i inny element pracy równy rozdziałowi) rozpoczyna się od nowej strony, której nie należy numerować. Strony pracy moją być numerowane - także w wersjach roboczych. Objętość pracy dyplomowej powinna wynosi 40-60 stron tekstu. Obowiązuje kilka zasad pomocniczych:

Nazwisk cytowanych autorów w zasadzie nie poprzedzamy stopniami czy tytułami naukowymi.

Po każdym znaku interpunkcyjnym w tekście należy zostawić odstęp za wyjątkiem otwierającego cudzysłowu.

Stosowanie cudzysłowu jest rzadkie i w zasadzie obowiązuje w trzech tylko sytuacjach: przy cytowaniu tekstu, przy pisaniu nazw czasopism, w okolicznościach wyjątkowych, w których należy wyeksponować oryginalność sformułowania.

Tabele, zestawienia, schematy, wykresy, rysunki itd. w całej pracy powinny być opisywane w jednolity sposób, tzn. nad tabelą, schematem czy rysunkiem wpisujemy kolejny numer np.

Tabela 1,

następnie wpisujemy nazwę tabeli,

pod tabelą źródło, skąd pochodzą dane w niej zawarte.

Proca dyplomowa powinno być drukowano jednostronnie. Oprawa pracy musi być wykonano zgodnie z wzorem przyjętym w Uczelni. Zaleca się wykonywanie oprawy w uczelni, przy czym usługo to jest odpłatna. Procę składa się w dwóch egzemplarzach, a trzeci egzemplarz Student powinien posiadać no egzaminie dyplomowym do własnych potrzeb. Do pracy powinno zostać dołączona dyskietko lub płyto CD zawierająca kompletną procę (za wyjątkiem materiałów źródłowych ujętych w formie aneksów), w tym także wszelkie opracowania własne studenta: projekty, realizacje, nagrania, opracowania, tabele itp.
Oba złożone egzemplarze pracy przechodzą na własność uczelni, przy czym zwyczajowo jeden z nich stanowi egzemplarz Promotora. Wstęp do pracy wraz z jej tytułem i nazwiskiem autora zostanie opublikowany na stronie internetowej Uczelni po zakończonym wynikiem pozytywnym egzaminie dyplomowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz